Palivové dřevo

V kategorii palivového dřeva nabízíme široký výběr produktů pro vytápění Vašeho domova. Naše nabídka zahrnuje tvrdé palivové dřevo, jako je buk či bříza, stejně jako měkké palivové dřevo, jako jsou například smrk, borovice a modřín. Palivové dřevo buk a bříza jsou pro topení jedny z nejoblíbenějších, protože poskytují vysokou výhřevnost dřeva a dlouhé hoření. Naše štípané dřevo je balené v zasíťovaných bednách a na paletách, což umožňuje snadné skladování a manipulaci. Pokud preferujete volně sypané dřevo, máme i pro Vás k dispozici nejvyšší kvalitu dřeva na topení. Dřevo skladujeme na suchém místě, aby bylo připraveno pro okamžité použití v topné sezóně. Kvůli velké poptávce však doporučujeme nakupovat palivové dřevo jednu až dvě sezony předem. Jedině tak si zajistíte, že bude skutečně kvalitně vysušené. Dopravu paletového zboží nabízíme po celé ČR, tak si můžete objednat dřevo bez ohledu na Vaše umístění. Objednejte ještě dnes a připravte se na další zimní období! Vše o našich akcích a slevách se dozvíte na našem facebook profilu na @palivazdemar.

Řadit dle:
Doporučené
Nejnovější
Nejprodávanější
Nejlevnější
Nejdražší
Akční

K nejtradičnějším způsobům vytápění patří od nepaměti topení palivovým dřevem. V současné době se ukázalo, že mít v domě kotel na dřevo, kombinovaný kotel, nebo alespoň krb či kamna, je velmi prozíravé. V naší zeměpisné šířce palivové dříví vždy k dispozici bylo a při správné hospodářské péči i nadále bude. Je to ekologický a obnovitelný zdroj energie, a navíc spalováním dřeva šetříte přírodu i svou peněženku. Ve vztahu k topení plynem nebo elektřinou je stále nejlevnější palivové dřevo.

Prodej palivového dřeva

V kategorii "Palivové dřevo" nabízíme kvalitní štípané dřevo, které se dělí na tvrdé dřevo: buk, dub, bříza, a měkké dřevo: smrk, borovice, modřín. Některý typ dřeva můžete zakoupit samostatně, jiné jsou obsaženy v míchaných směsích jako listnatá nebo jehličnatá směs. Z naší nabídky si vyberete jak dřevo na topení do kotle, kamen či do krbu, tak i dřevo na uzení.

Prodej dřeva probíhá v různých variantách: balené v dřevěné bedně, balené na paletě v prodyšné síti nebo volně ložené. DŘEVO DODÁVÁME V PRŮBĚHU CELÉHO ROKU JIŽ OD JEDNÉ PALETY V RÁMCI CELÉ ČESKÉ REPUBLIKY.

Štípané palivové dřevo a jeho vlastnosti

Co obvykle zajímá každého majitele domu, který si vybírá typ dřeva na topení, je výhřevnost dřeva a tvrdost dřeva. Vliv na výhřevnost má zejména kvalita vysušení. Tedy kvalitně vysušené dřevo má srovnatelnou výhřevnost, ať se jedná o měkké nebo o tvrdé dřevo. A tvrdost rozhoduje o tom, jak dlouho Vám dřevo bude hořet. Měkké dřevo je výborné na zátop. Tvrdé dřevo se zas vyznačuje delším hořením. Více o výhřevnosti a tvrdosti jednotlivých dřevin v naší přehledné tabulce.

Cena palivového dřeva

Cena dřeva se liší v závislosti na druhu dřeva, jeho balení a objednaného množství. Obecně je měkké dřevo levnější a tvrdé dřevo dražší. Kolik stojí palivové dřevo na jednu zimu je velmi individuální věc. Ovlivníte ji však sami kvalitou zateplení Vašeho domu, kvalitními okny, zamezením tepelných mostů, účinnou topnou soustavou, a že třeba nezapomenete dát na podzim řádně vyčistit komín. Nejlevnější palivové dřevo můžete obvykle mít díky slevám na konci topné sezony, tedy na jaře.

Spotřeba dřeva na topení

V případě, že používáte palivové dřevo jako výhradní zdroj tepla k vytápění vašeho domova, počítejte se spotřebou 15–25 PRMR (prostorový metr rovnaný), dle velikosti vašeho rodinného domu. Pokud byste s ním ohřívali i teplou užitkovou vodu, může být spotřeba až 30 PRMR. Topení dřevem můžete kombinovat i s dřevěnými briketami. Dřeva tak spotřebujete méně, a pokud jej nemáte kvalitně vysušené, díky briketám zvýšíte výhřevnost. Pokud máte krb, a přitápíte dřevem k centrálnímu topení plynem nebo elektřinou, bude vám stačit 5-10 PRMR.  

Skladování dřeva

Způsob skladování dřeva má vliv na mnohé, ale není tak složité, jak by se mohlo zdát. Jediné, co potřebujete, je vzdušné místo, aby dřevo dýchalo. Pokud máte otevřený přístřešek, jste vítěz. Když ne, nezoufejte. Stačí ho přikrýt vhodnou plachtou. Ale pozor, nezabalit jako dárek k Vánocům, jen v ploše střechy. Jinak by se zapařilo a chytla ho plíseň. Trouchnivé dřevo nijak extra nehoří.

Pro kvalitně vysušené dřevo jej doporučujeme pořídit vždy sezonu i dvě předem. Když jej necháte vysychat nejméně dva roky, bude Vám tepleji a poděkuje Vám i Váš kotel. Pouze bříza nestárne do krásy a kvality a je dobré ji spálit během jednoho roku.

V naší nabídce najdete palivové dřevo pro každého, ať už hledáte dřevo na vytápění rodinného domu, chcete vytápět hotel anebo jen romantiku do krbu. Jestli si nevíte s něčím rady, neváhejte nám zavolat.

Naše závozové oblasti

Proč nakupovat u nás?


Načítám...