Štěpka

Tříděná dřevní štěpka je velmi dekorativní přírodní produkt. Zamezí prorůstání plevele a chrání půdu před zbytečným vysycháním slunečním žárem. Je vhodná na zahradu i jako biomasa na topení. Mulčovací štěpka a mulčovací kůra se liší tvrdostí a výhodou štěpky je, že má dvojnásobnou délku rozkladu proti kůře. Štěpku dodáváme volně loženou nákladními vozy anebo balenou v pytlích. Možný je i osobní odběr. Vše o našich akcích a slevách se dozvíte na našem profilu na Facebooku @palivazdemar.

Řadit dle:
Doporučené
Nejnovější
Nejprodávanější
Nejlevnější
Nejdražší
Akční

Dřevní štěpka na topení

Štěpka je vyráběna ze všudypřítomného dřevního odpadu, který vzniká při těžbě v lese, prořezávání sadů, při čištění ploch náletovými dřevinami anebo při zpracování odpadu z truhláren. Tento odpad se dále drtí za pomoci štěpkovačů, které rozsekají větve/odpad na malé kousky dřeva. Z naší produkce je velikost těchto kousků 3-7 cm a vlhkost <30 %. Pro vytápění vašeho domova štěpkou potřebujete kotel se šnekovým dopravníkem, podobně jako při vytápění peletami. Dále také místnost nebo menší silo k uskladnění štěpky, odkud bude šnekový dopravník palivo do kotle přivádět. Kotle na štěpku mají účinnost spalování až do 96,3 % a veškerý zbytkový popel můžete s klidným srdcem použít do kompostu. Pohodlně však lze štěpkou topit i ve zplyňovacím kotly na dřevo, kdy vyrobené teplo hromadíte v akumulační nádobě na teplou vodu. Štěpka patří bezpochyby k plně obnovitelným zdrojům energie, při její výrobě nejsou potřebné další přidané procesy, jako například lisování a pokud hledáte nejlevnější topení, tak její cena na trhu paliv patří k těm nejnižším.

Dřevní štěpka na zahradu

Dřevní anebo také dekorační štěpka je jedním ze skvělých přírodních pomocníků na vaši zahradu. Když se ptáte, jak zničit plevel? Tak ještě nebyl vyroben herbicid, který by rozlišil plevel od květin či zeleniny. Proto každý, kdo chce mít zdravou zahradu, vezme z času na čas do ruky motyčku a plevele jednoduše vykopne. Když před sadbou plochu důkladně odplevelíte a potom holá místa zasypete větší vrstvou dřevní štěpky, máte na delší dobu vyhráno. Protože štěpka brání nadměrnému prorůstání plevele a usnadní vám tak údržbu. Navíc rozmístěna v okrasných záhonech či na skalkách mezi rostlinami působí dekorativně a efektně. Také chrání povrch půdy před nadměrným vysycháním, čím vám uleví od nekonečného zavlažování. To je v posledních letech nepochybně jedno ze zásadních letních témat. Jako bonus na závěr vám dřevní štěpka na záhonech vydrží dvakrát déle než mulčovací kůra. A to se oplatí.

Dřevní štěpka prodej

Mulčovací štěpku si můžete vyzvednout v požadovaném množství osobně v našem areálu. Štěpku volně loženou vám dovezeme našimi nákladními vozidly na místo určení. Štěpku v pytlích na paletě dodáváme již při odběru 1 palety v rámci celé České republiky. Dle počtu objednaných palet nabízíme také množstevní slevy, které uvidíte na kartě produktu. Objednat můžete kdykoliv během celého roku. Sledujte naše akční nabídky na našem profilu na Facebooku pod @palivazdemar a dozvíte se vše včas mezi prvními.

Naše závozové oblasti

Proč nakupovat u nás?


Načítám...