Dřevěné brikety - Paletové

V kategorii dřevěných briket nabízíme výběr produktů od tuzemských i zahraničních výrobců ale také naše vlastní brikety RUF. Soustředíme se na prodej briket z kvalitního měkkého a tvrdého dřeva, což zaručuje vysokou účinnost a dlouhou výhřevnost. V naší nabídce naleznete také noční dřevěné brikety, které Vám poskytnou dlouhotrvající teplo během chladných nocí. Všechny brikety jsou vhodné pro použití v kamnech, kotlích a krbu, kde poskytují účinné a ekonomické topení. S našimi dřevěnými briketami si můžete být jisti, že Vás nezklamou a poskytnou Vám teplé a útulné prostředí. Objednejte si ještě dnes a užijte si vysokou kvalitu topení za skvělé ceny! Vše o našich akcích a slevách se dozvíte na našem facebook profilu @palivazdemar.

Řadit dle:
Doporučené
Nejnovější
Nejprodávanější
Nejlevnější
Nejdražší
Akční

Brikety

Během procesu, který se nazývá briketování se zpracují piliny a hobliny, které vznikají během zpracování dřeva. Pro tento dřevný odpad kdysi nebylo využití a býval likvidován. Dnes je každý kus dřeva zpracován do poslední třísky. Tento proces je velmi efektivní a ekologický. Materiál je nejdříve vysušen na vlhkost max. 10 % a potom se z něj vyrábí pomocí lisu na dřevěné brikety lisované brikety. Nejlevnější dřevěné brikety navzdory této výrobě ale tak docela nejsou. Vstupního materiálu je často nedostatek a jeho cena tomu úměrně roste.

Ekobrikety a jejich druhy

V nabídce máme několik druhů briket. Které zvolíte, závisí na druhu vašeho kotle či kamen. Do tvaru cihličky jsou lisovány pneumatickým tlakem Dřevěné brikety RUF, pro které máme externí dodavatele ale také vlastní výrobní linku. Nejčastější surovinou pro výrobu těchto briket je měkké dřevo (jehličnaté). Piliny a hobliny z měkkého dřeva tvoří obvykle směs smrk, borovice, modřín. Dále může být použita také kombinace měkkého a tvrdého dřeva. Surovinou na brikety z odpadu z tvrdého dřeva (listnatého) je nejčastěji směs buk, dub, bříza. Tyto brikety se v naší nabídce nazývají Dřevěné brikety válec Hard. Vyrábí se pod mechanickým tlakem za pomoci vysoké teploty. Díky své velikosti, vstupnímu materiálu a délce hoření jsou vhodné jako noční brikety. Sníží četnost přikládání a dopřejí vám klidný spánek. Výroba u obou způsobů probíhá pod vysokým tlakem, bez použití chemických pojiv a lepidel. Všechny takto vyrobené brikety lze označit jako ekobrikety.

Prodej briket

Dřevěné brikety dodáváme již při odběru 1 palety přímo na místo určení v rámci celé České republiky v průběhu celého roku. Brikety tak můžete objednat kdykoliv. Dle počtu objednaných palet nabízíme množstevní slevy, které uvidíte na kartě každého produktu. Nejlepší čas pro objednání je po ukončení topné sezony, v období od dubna až do července, kdy nabízíme také akční slevy. Sledujte nás na našem profilu na Facebooku pod @palivazdemar a dozvíte se vše včas mezi prvními.

Skladování dřevěných briket

Dřevěné brikety skladujeme zásadně v suchu a pod střechou. V případě, že by se dostali do styku s vodou nebo výraznou vlhkostí, budou znehodnoceny a začnou se rozpadat. Vysušení na minimální 10% vlhkost je jejich předností a je třeba ji uchovat. Oplatí vám to výrazným žhnutím a vysokou výhřevností. Váš kotel i vaše peněženka vám poděkuje.

Naše závozové oblasti

Proč nakupovat u nás?


Načítám...