Palivové dřevo Ústí nad Labem

V kategorii palivového dřeva nabízíme široký výběr produktů pro vytápění Vašich domovů. V nabídce naleznete tvrdé palivové dřevo, jako je buk či bříza, ale i měkké palivové dřevo, jako je například smrk, borovice a modřín. Naše štípané dřevo je baleno v zasíťovaných bednách, což umožňuje snadné skladování a manipulaci. Dřevo skladujeme na suchém, vzdušném místě, aby bylo připraveno pro okamžité použití v topné sezoně. Kvůli velké poptávce však doporučujeme nakupovat palivové dříví jednu až dvě sezony předem. Jedině tak si zajistíte, že bude skutečně kvalitně vysušené. Do města/obce Ústí nad Labem Vám zajistíme dopravu štípaného dřeva již od 1 palety. Neváhejte a připravte se na další zimní období!

Řadit dle:
Doporučené
Nejnovější
Nejprodávanější
Nejlevnější
Nejdražší
Akční

Štípané palivové dřevo Ústí nad Labem

Od té doby, co lidé přišli na to, jak rozdělat oheň, je pro ně dřevo zdrojem tepla. I dnes je zřejmé, že topit dřevem je dobrá volba. Je to tradiční, ekologický a obnovitelný zdroj energie. Spalováním dřeva šetříte přírodu i svou peněženku a ve vztahu k topení plynem nebo elektřinou, se topit dřevem jednoduše oplatí.
Nabízíme kvalitní štípané dřevo, které se dělí na tvrdé dřevo: buk, dub, bříza, a měkké dřevo: smrk, borovice, modřín. Buk a břízu u nás můžete zakoupit samostatně, ostatní dřeviny jsou obsaženy v míchaných směsích, které nazýváme listnatá nebo jehličnatá směs. Z naší nabídky si vyberete jak dřevo na topení do kotle, kamen či do krbu, tak i dřevo na uzení.

Dřevo Vám dodáme balené v dřevěné bedně zasíťované prodyšnou sítí. Takto je zabezpečené pro řádnou a bezpečnou přepravu, navíc je neustále otevřeno proudění vzduchu, a tak dosychá. DŘEVO DODÁVÁME V PRŮBĚHU CELÉHO ROKU JIŽ OD JEDNÉ PALETY V RÁMCI CELÉ ČESKÉ REPUBLIKY.

Prodej palivového dřeva Ústí nad Labem – co od nás oceníte

Dřevo Ústí nad Labem – výhody topení dřevem

Palivové dříví Ústí nad Labem – vlastnosti dřeva

Co Vás určitě bude zajímat při výběru dřeva na topení, je výhřevnost a tvrdost dřeva. Vliv na výhřevnost má zejména kvalita vysušení. Ta závisí od délky schnutí dřeva a jeho skladování na suchém a vzdušném místě. Kvalitně vysušené dřevo má srovnatelnou výhřevnost, ať se jedná o měkké nebo o tvrdé dřevo. A tvrdost rozhoduje o tom, jak dlouho bude dřevo hořet. Měkké dřevo je výborné na zátop. Tvrdé dřevo se zas vyznačuje delší dobou hoření. Více o výhřevnosti a tvrdosti jednotlivých dřevin v naší přehledné tabulce.

Dřevoprodej Ústí nad Labem – cena palivového dřeva

Cena dřeva se liší v závislosti na druhu dřeva, objednaného množství, ale také doby, kdy jej objednáváte. Obecně má nižší cenu měkké dřevo a tvrdé dřevo vyšší. Je to sezonní zboží, proto sledujte akční nabídku mimo hlavní sezonu. Nejlevnější palivové dřevo můžete obvykle mít díky slevám na jaře. Kolik stojí palivové dřevo na jednu zimu je velmi individuální věc. Ovlivníte ji však sami kvalitou zateplení Vašeho domu, kvalitními okny, zamezením tepelných mostů, účinnou topnou soustavou, a že třeba nezapomenete dát na podzim řádně vyčistit komín.

Skladování dřeva

Způsob skladování dřeva má vliv na mnohé, ale není tak složité, jak by se mohlo zdát. Jediné, co potřebujete, je vzdušné místo, aby dřevo dýchalo. Pokud máte otevřený přístřešek, jste vítěz. Když ne, nezoufejte. Stačí ho zakrýt vhodnou plachtou. Ale pozor, nezabalit jako dárek k Vánocům, přikrýt jen v ploše střechy. Jinak by se zapařilo a chytla ho plíseň. Trouchnivé dřevo extra hořet nebude.

Pro kvalitně vysušené dřevo jej doporučujeme pořídit vždy sezonu i dvě předem. Když jej necháte vysychat nejméně dva roky, bude Vám tepleji a poděkuje Vám i Váš kotel. Pouze bříza nestárne do krásy a kvality a je dobré ji spálit během jednoho roku. V naší nabídce najdete palivové dřevo pro každého, ať už hledáte dřevo na vytápění rodinného domu, chcete vytápět hotel anebo jen romantiku do krbu. Jestli si nevíte s něčím rady, neváhejte nám zavolat.

Naše závozové oblasti v okresu Ústí nad Labem

Proč nakupovat u nás?


Načítám...