Štěpka Plzeň-město

Tříděná dřevní štěpka je ekologický produkt vyráběný z dřevního odpadu. Řadí se k tuhé biomase a je vhodná na zahradu i na topení. Na zahradě zamezí prorůstání plevele a chrání půdu před zbytečným vysycháním v horkých letních měsících. Dodáváme ji sypanou nákladními vozy, pytlovanou na paletách a možný je i osobní odběr. Doprava v rámci celé České republiky platí pro štěpku na paletách. Objednat můžete kdykoliv a dovoz zajistíme i do města/obce Plzeň-město. Vše o našich akcích a slevách se dozvíte na našem profilu na Facebooku @palivazdemar.

Řadit dle:
Doporučené
Nejnovější
Nejprodávanější
Nejlevnější
Nejdražší
Akční

Dřevní štěpka na topení Plzeň-město

Při zpracování dřeva v lese, úklidů ploch v městských parcích, prořezávání ovocných sadů či náletů kolem silnic vzniká mnoho dřevního odpadu, který se dnes již nelikviduje jako přebytečný, ale dále se zpracovává na dřevní štěpku. Výroba štěpky probíhá za pomoci výkonných štěpkovačů, které jsou vybaveny buď noži anebo kotoučem. Štěpkovací nože rozsekají větve na jemnou drť nepravidelných rozměrů. Takto vyrobenou štěpku dodáváme do velkých tepláren, jejichž tepelná zařízení jsou uzpůsobena k jejímu spalování. Štěpkovací kotouč naopak produkuje pravidelné kousky štěpky o rozměru 3-7 cm, které jsou vhodné i pro kotle se šnekovým dopravníkem. Oba typy štěpky však můžete pohodlně spalovat i ve zplyňovacím kotly na dřevo. Ideální vlhkost štěpky je <30 %. Vlastní štěpkou vytápíme celý areál naší společnosti, kdy každý rok proběhne odborná kontrola kotle, který je po mnoha letech v pořádku a ve výborném stavu.

Skladování štěpky

Pro vytápění štěpkou potřebujete, podobně jako při vytápění peletami, místnost nebo menší silo k jejímu uskladnění. Z této místnosti se bude přenášet šnekovým dopravníkem přímo do kotle. Skladování většího množství štěpky by dále mělo být podobně jako dřevo nejlépe pod přístřeškem, kde proudí vzduch, na štěpku neprší a přirozeně dosychá.

Dřevní štěpka na zahradu Plzeň-město

Štěpku nasekanou štěpkovačem s noži (drtičem) můžete elegantně použít jako hnojivo či základ do kompostu. Štěpka nasekaná pomocí štěpkovače s kotoučem je vhodná jako dekorační štěpka na zahradu. Na skalkách či záhonech vypadá velmi přirozeně a dodá přírodní vzhled celému prostoru. Předtím než zasadíte keře nebo květiny celou plochu důkladně odplevelte. Holá místa následně zasypte větší vrstvou dřevní štěpky. Štěpka zabrání nadměrnému prorůstání plevele a usnadní vám tak údržbu. Navíc nebudete muset tolik zavlažovat, protože ochrání povrch půdy před zbytečným vysycháním. Během suchého léta přemýšlejme a šetřeme vodou všude tam, kde to jde jednoduše.

Dřevní štěpka prodej Plzeň-město

Mulčovací štěpku prodáváme volně loženou, balenou samostatně v pytlích a v pytlích loženou na paletě. Možný je osobní odběr v našem areálu, anebo vám ji dovezeme našimi nákladními vozidly. Pytlovanou štěpku na paletě dodáváme již při odběru 1 palety i do města/obce Plzeň-město. Na kartě produktu se vám zobrazí dle objednaného počtu palet množstevní slevy. Při větším množství ušetříte. Neváhejte, objednat můžete kdykoliv během celého roku. Sledujte naše akční nabídky na našem profilu na Facebooku pod @palivazdemar a dozvíte se vše včas mezi prvními.

Naše závozové oblasti v okresu Plzeň-město

Proč nakupovat u nás?


Načítám...