Hnědé uhlí Český Krumlov

V podhůří Krušných hor se nachází hlavní těžební povrchové doly hnědého uhlí v České republice. Do našich uhelných skladů pořizujeme uhlí přímo z produkce Severočeských dolů a. s. důl Bílina, úpravna Ledvice. Prodáváme tak nejoblíbenější značku baleného i volně loženého uhlí - Bílinské hnědé uhlí Ořech 1 i Ořech 2. Vlastními nákladními vozy Vám dopravíme uhlí přímo tam, kam potřebujete. Nabízíme také složení paliva přepravníkovým pásem přímo do sklepa, stačí o to požádat během objednání. V případě, že si uhlí chcete přepravit sami, je možný osobní odběr přímo v našem skladu, kde Vám jej naložíme i zvážíme.

Řadit dle:
Doporučené
Nejnovější
Nejprodávanější
Nejlevnější
Nejdražší
Akční

Uhlí Český Krumlov

Jedním z tradičních zdrojů vytápění je topení uhlím. Historie těžby uhlí na území České republiky sahá až do počátku 15. století. Skutečný rozvoj moderní těžby začal však až v polovině 19. století a souvisel s výstavbou železnic. Pro vytápění domácností se používá zejména hnědé uhlí, které je geologicky mladší než černé uhlí. Je z nesporných výhod, že je to surovina, kterou jsme na našem trhu nejenom spotřebovávali, ale i ve velké míře vyváželi. I když je těžba uhlí kvůli ochraně životního prostředí na ústupu, pořád se v České republice ročně vytěží kolem 15 milionů tun černého uhlí a několik desítek milionů tun hnědého uhlí.  

Prodej uhlí Český Krumlov

V našem sortimentu naleznete hnědé uhlí pytlované anebo volně ložené. Hnědé uhlí odebíráme z produkce Severočeských dolů, Doly Bílina, úpravna Ledvice, které splňuje požadavky stanovené vyhláškou Ministerstva životního prostředí č. 13/2009 Sb. na kvalitu tuhých paliv. Uhlí dodáváme nejen pro spalování v domácnostech ale i výrobních závodech či teplárnách. Bílinské uhlí se vyznačuje velmi dobrým spalováním, vysokou výhřevností, nízkým obsahem síry a popela.

Uhelné sklady Český Krumlov

Uhelné sklady máme v tuto dobu pouze v našem areálu v Chabařovicích, odkud uhlí rozvážíme převážně v severočeském kraji. Po předchozí domluvě je možný také osobní odběr, kdy Vám uhlí naložíme a zvážíme na silniční váze. Avšak pytlované uhlí ložené na paletách, vám již od 1 palety dopravíme kamkoliv v rámci České republiky, tedy i do města/obce Český Krumlov.

Cena uhlí Český Krumlov

Cena uhlí je nižší tehdy, pokud jej kupujete volně ložené. Pytlované uhlí je dražší, ale to proto, že je důkladně tříděné a je s ním čistá a jednoduchá manipulace při uskladnění i následně při topení. Dbejte na to, aby při nákupu mělo uhlí garantovanou potřebnou certifikaci a splňovalo vyhlášku stanovenou Ministerstvem životního prostředí. Protože nejlevnější uhlí neznamená vždy kvalitní uhlí a úsporu vašich finančních prostředků. Všeobecně uhlí za nejnižší cenu pořídíte po ukončení topné sezony v období od dubna do července, kdy nabízíme nejvíce slev. Vše o našich akcích a slevách se dozvíte na našem facebook profilu @palivazdemar.

Naše závozové oblasti v okresu Český Krumlov

Proč nakupovat u nás?


Načítám...