Hnědé uhlí - Balené zboži

V našem sortimentu naleznete nejoblíbenější značku volně loženého i baleného uhlí z produkce Severočeských dolů a. s. důl Bílina, úpravna Ledvice. V prodeji máme Bílinské hnědé uhlí Ořech 1 i Ořech 2. Disponujeme vlastními nákladními vozy, které vám přepraví uhlí přímo na místo, kam potřebujete. Samozřejmostí je možnost složit palivo pásem až do sklepa. Uhlí si také můžete vyzvednout osobně u nás v areálu, kde Vám ho naložíme a zvážíme. Vše o našich akcích a slevách se dozvíte na našem facebook profilu @palivazdemar.

Řadit dle:
Doporučené
Nejnovější
Nejprodávanější
Nejlevnější
Nejdražší
Akční

Uhlí

Uhlí patří mezi fosilní paliva a jeho těžba má v Česku dlouholetou tradici. Získává se dolováním z povrchových dolů (hnědé uhlí) anebo z hlubinných dolů (černé uhlí). I když je těžba uhlí kvůli ochraně životního prostředí na ústupu, pořád se v České republice ročně vytěží kolem 15 milionů tun černého uhlí a několik desítek milionů tun hnědého uhlí.  

Prodej uhlí

V nabídce máme pouze hnědé uhlí, a to buď volně ložené nebo pytlované. Poznáte jej tak, že je matné barvy a jeho vryp je hnědý. Odebíráme pouze uhlí z produkce Severočeských dolů, Doly Bílina, úpravna Ledvice, které splňuje požadavky stanovené vyhláškou Ministerstva životního prostředí č. 13/2009 Sb. na kvalitu tuhých paliv dodávaných pro spalování v kotlích nejen v domácnostech, výrobních závodech, teplárnách ale i energetice. Aktuální podíl spalování uhlí v České republice při výrobě elektřiny činí stále kolem 40 %. Mezi základní jakostní parametry, které odlišují Bílinské uhlí od jiných druhů hnědého uhlí, patří výhřevnost, nízký obsah síry a popela. Také se vyznačuje velmi dobrým spalováním.
Ledvické uhlí skladujeme přímo v našem areálu v Chabařovicích, kde máme vlastní uhelné sklady. Po předchozí domluvě je možný osobní odběr, kdy Vám uhlí naložíme a zvážíme na silniční váze. Máme však také vlastní vozový park pro přepravu paliv. Uhlí vám dovezeme přímo na místo, kam potřebujete. Nabízíme navíc složení uhlí přepravníkovým pásem rovnou do sklepa, pokud pro to máte vhodný vstup. Stačí dobrý přístup a sklepní okénko.

Cena uhlí

Cena uhlí za metrák je nejnižší, pokud jej kupujete volně ložené. Uhlí balené v pytlích má vyšší cenu, ale je to tím, že je důkladně tříděné a je s ním čistá a jednoduchá manipulace. Navíc pytlované uhlí ložené na paletě Vám dopravíme kamkoliv již od 1 palety v rámci celé České republiky. Na jedné paletě je uloženo 30 pytlů o celkové hmotnosti 750 kg (váha 1 pytle je 25 kg). Všeobecně nejlevnější uhlí pořídíte po ukončení topné sezony v období od dubna do července, kdy nabízíme nejvíce slev.

Naše závozové oblasti

Proč nakupovat u nás?


Načítám...