Úvod Novinky Ještě nemáte revizi na kotel?

Ještě nemáte revizi na kotel? Tak je za pět minut dvanáct sehnat revizního technika a do konce roku 2016 kotel na tuhá paliva nechat zkontrolovat, jinak můžete zaplatit pokutu!

26.10.2016 11:53

Ještě nemáte revizi na kotel?

Majitelé většiny kotlů na tuhá paliva napojených na teplovodní soustavu ústředního vytápění domu je musí do konce letošního roku nechat zkontrolovat revizním technikem. V případě nedodržení povinnosti čeká domácnosti postih až do výše 20 tisíc korun.

Do konce roku musí každý spalovací zdroj na tuhá paliva o příkonu 10–300 kW (platí i krbové vložky) napojený na radiátory projít kontrolou technického stavu a provozu (revizí). Od 1. ledna 2017 si totiž může úřad vašeho města nebo obce s rozšířenou působností vyžádat potvrzení o revizi. Nejpozději za dva roky je nutné revizi kotle pravidelně zopakovat. Cílem povinných revizí domácích topenišť je plošné zajištění dobrého stavu, hospodárného provozu a bezpečnosti kotlů v každé domácnosti. Pokud jste letos instalovali nebo ještě budete instalovat zcela nový kotel, mějte na paměti, že protokol o revizi musí mít všechny, tedy i nové kotle. V případě, že si pořídíte kotel zn. HARGASSNER (nové okno) přímo u nás, máte to vyřešené, zajistíme vám instalaci i revizního technika.

Jak sehnat revizního technika ?

Nejsnazší cestou je obrátit se přímo na výrobce daného kotle na tuhá paliva. Ten by vám měl poskytnout kontakt na příslušného proškoleného technika, tzv. odborně způsobilou osobu. Ke hledání kontaktu můžete využít i internetový seznam techniků, který vede Asociace podniků topenářské techniky. Seznam vznikl po dohodě mezi MŽP a Hospodářskou komorou ČR, která jej zaštiťuje skrze Asociaci podniků topenářské techniky.

Kontaktujte nás

PALIVA ZDEMAR s.r.o.
Smetanova 683
403 17 CHABAŘOVICEMobil: +420 607 001 053
Telefon: +420 475 309 914
E-mail: paliva@palivazdemar.cz

Otevírací doba:
PO - PÁ   7:00 - 16:00 hodin
Polední pauza: 11:30 - 12:00


Další prodejní místa:
ACER-C.S., s.r.o.
Stavebniny Černý s.r.o.
Stavebniny u Jarina s.r.o.